دانشگاه فرهنگیان

پردیس شهید باهنر اصفهان

برگزاری جلسه اساتید آموزشی به مناسبت هفته آموزش و روز معلم در پردیس شهید باهنر اصفهان

به نام خدا

       جلسه اساتید آموزشی به مناسبت هفته آموزش و روز استاد ، روز شنبه مورخ 22/02/1397 رأس ساعت 18 در پردیس شهید باهنر اصفهان برگزار گردید .در این مراسم اساتید موظف ، مأمور و حق التدریس حضور داشتند.

       در ابتدا، جلسه با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید توسط استاد آقای آتشکار شروع شد.و بعد از آن جناب آقای دکتر آقاحسینی سرپرست محترم پردیس شهید باهنر اصفهان  ضمن گرامی داشت یادوخاطره شهید استاد مرتضی مطهری روز استاد ،  هفته آموزش و اعیاد شعبانیه را به تمامی اساتید و همکاران تبریک گفت و عامل بزرگ موفقیت انسان ها را آموزش با کیفیت دانست. وی در ادامه اساتید و معلمان را راهنمایان زندگی در مسیر موفقیت دانست و اضافه نمود افراد به خاطر زندگی مدیون والدین خود و به خاطر درست زیستن مدیون اساتید و معلمان جامعه اند. همچنین اساتید و معلمان را به عنوان افرادی        فرهنگ ساز ، تمدن ساز، انسان ساز و شهید پرور دانست و جایگاه معلمان را بسیار رفیع معرفی کرد. بنطر وی اساتید و معلمان به عنوان شهروندانی توانمند و فرهیخته می توانند زمینه توسعه ، استقلال فکری و ظرفیت تصیم گیری دیگران را بهبود بخشند.

       به نظر ایشان تربیت معلم بعنوان دانشگاهی مأموریت محور به دلیل ماهیت کار تربیتی و الگو بودن منزلت و جایگاهی رفیع دارد. در ادامه جلسه آقای دکتر آقاحسینی به استناد تحقیقات موجود  جو سازمانی و حال و هوای یک تربیت معلم را تحت تأثیر چهار عامل: داشتن هویت حرفه ای، تعلق و تعهد سازمانی، اعتماد اجتماعی در تمام سطوح سازمانی و فعالیت های مدیرانه و هوشمندانه و محیط آموزشی سرشاز از شور و نشاط و احساسی دانست. وی اضافه نمود چنانچه هویت حرفه ای تقویت شود شاهد نظم، انضباط، دقت و جدیت بیشتر اساتید خواهیم بود چون هرچه اساتید احساس هویت سازمانی بیشتری بنمایند بیشتر اهل ایثار ، فداکاری و گذشت خواهند بود و بعنوان شهروندانی فراسازمانی ایفای نقش خواهند نمود. اعتماد نیز مهم ترین عامل انجام گروهی و کارهای تیمی در پردیس خواهد شد و زمینه صمیمیت و صداقت را فراهم می سازد .

       آقای دکترآقاحسینی در زمینه فعالیت های مدیرانه، تربیت معلم با حال و هوای خوب را تربیت معلمی دانست که دو حلقه ارتباطی مدیر- استاد و استاد - دانشجو با یکدیگر در تعامل پویا و اثر بخش باشد و زمینه تغییر را بوجود آورد. در ادامه وی وجود یک محیط آموزشی که به عواطف و احساسات توجه نماید و امکان ابراز وجود را برای کلیه ی اساتید در دانشجویان فراهم نماید را ضروری دانست.   

     در ادامه حجت الاسلام حاج آقا مستأجران ضمن خیرمقدم و تبریک روز استاد و اعیاد شعبانیه و نزدیک بودن ماه مبارک رمضان ، فرصت خوبی دانستند که مؤمن سال خود را آغاز کند ایشان در ادامه به بیان منویات مقام معظم رهبری در طی دیداری که با حضرت آقا داشتند پرداختند و دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی است که بازده مستقیم برجامعه دارد و اگر کم کاری شود جامعه ضربه عمیقی خواهد خورد.

       سپس دکتر انصاری نتایج تحقیقات خود در مدارس مختلف دنیا را بیان کردند ، ایشان در نتایج این تحقیقات به معرفی روش والدورف و رویکرد آموزشی و الگوی آن را بیان نمودند . عشق، آزاد بودن و احترام از مهم ترین ویژگی های این نوع روش آموزشی است.

      مراسم در ادامه با ارائه دو مقاله ادامه یافت و با شعری از دکتر عباسی در مورد مقام و منزلت معلم و در پایان نیز هر گروه آموزشی به صورت تخصصی در نشست های کارگاه ها شرکت نموده و پیرامون مسایل آموزشی و پژوهشی و فرهنگی پردیس به بحث و تبادل نظر پرداخته و تصمیمات لازم اتخاذ گردید./ن/

                                                                       *جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) خاتمه یافت*


| شناسه مطلب: 104363

تعداد بازدید: 325 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران